Úspěšný výberový závod na Mistrovství ČR 2010

05.09.2010 09:08

Jako již tradičně, první sobota v září patří u záchranářů Českému poháru v sutinovém vyhledání (Memoriál Petra Staňka). Na tomto závodě se utvávají nejlepší psovodi z celé ČR. Závodí se dle NZŘ SZBK dle zkoušky ZZP3. Prvních 10 umístěných závodníků automaticky postupuje na Mistrovství Republiky konané letos v Jižních Čechách.

Naše CHS měla v 18-ti početném startovním poli 2 zástupce, a to Arlen S.G.- Buffy a Aischu A.J. Když jsem nastupovala věděla jsem, že s Buffy jdeme na náš nejtěžší závod, na kterém jsme doposud byli ( kromě MR ČR 2009). Už ráno při prohlídce startovního pole mi bylo jasné, že nemáme moc šancí, jelikož co jméno to výborná dvojice psovod pes. Žádní nováčci, jen staří známí.

Závod začal velmi brzy 6:30 veterinární prohlídkou. V 7:00 slavností zahájení a losování. Já s Buffy jsme šli losovat v pořadí 2. takže byl velký výběr čísel. Nicméně jako vždy, když jdu losovat, vytáhla jsem ji poslední číslo tedy 18. A tak jsme měli dostatek času na snídani, venčení. Poslušnosti začaly v 9:00 a posuzoval je MS. Vilém Babička. Jeho korektní a musím říci velmi přísné, nic nepromíjící bodování nám s Buffy po malém zaváhání na vysokém žebříku a plazení přineslo 93 bodů.  Po poslušnosti jsme měli opravdu hodně času, protože na hledání v sutinách jsme nastupovali až v 17:00 a 18:00 hodin.

Mezitím bojovala naše Aischa na 1. terénu měla 77 bodů ze 100 ( to zn. že nalezla všechny pohřešované) a na 2. terénu 29 b ze 100 ( bohužel jen jeden subjekt). poslušnost 69 b.

Buffy v 1. terénu nalezla 2 subjekty bez ztráty bodu a bohužel nenašla 1 výškový úkryt a tak dostala od p. rozhodčího MS Daniela Sedláka 69 b., 2. druhém terénu ale zmobilizovala své síly a nelazla všechny 3 pohřesované a od rozhodčího MS. Jaroslava Sedláka dostala rovných 70 b.

Když jsem přejížděla ze sutin nacvičák tak jediné na co jsem myslela bylo kolik máme dohromady bodů a jestli nám to bude stačit alespoň na 10. místo a postoupíme na MR ČR. O to větší šok přišel při příjezdu na cvičák, kdy na mě všichni křičeli... " jste na 2. místě" vůbec jsem to nechápala, jak s takovýma hroznýma bodama můžeme být tak vysoko. Nicméně když jsem se probojovala k výsledkové listině nevěřila jsem vlastním očím. Opravdu jsme s Buffy byly 2.

Byl to náš nejlepší úspěch, ikdyž jsme nesplnily limit zkoušky ZZP3 tak jsem byla neskutečně šťastná, že jsme byli na 2. místě.

Celkové pořadí bylo o to lepší že na 1. místě byl kolega ( Mistr Světa 2007)  Michal Svoboda se svým novým mladým flatem Noroó z Vlčích luk a 3. místo obsadila velmi zkušená psovodka Hana Klímová se svojí Maliňačkou.

Už teď se těšíme na Mistrovství republiky 2010 konané za měsíc.

Na MR ČR 2010 postoupily obě zástupkyně CHS Alebasi Jílové: Arlen Sunny Grim 69/70/93 z 2. místa a Aischa Alebasi Jílové 77/29/69 z místa 10.

Fotky dodám co nejdříve