Letní soustředění - Sen se stal skutečností!!!

27.07.2009 10:43

Od 5.7. do 11.7.  jsem byla s Belou a Buffy na letním výcvikovém soustředění záchranářů Praha na Lipně. Byl to úžasně strávený čas, plný nových zážitků, seznámení a hlavně výcviku. Po zkončení táboru ZBK Praha jsem s holkama nejela domů, ale zůstala jsem ještě jeden týden. Tentokrát s Jihočeskou záchrannou brigádou kynologů. Byl to týden, na který se určitě nezapomíná. Dalo nám to s holkama vážně moc. Mohli jsme okoukat různé nové výcvikové metody ve vodní záchranařině, projet se na motorovém člunu a v neposlední řadě složit si zkoušky. 22.7. jsme s Buffy nastoupili na ZVP 1 (zkouška vodních prací 1. stupně). Celkově jsem si dala malé cíle, stačilo nám jen se těch zkoušek zúčastnit, protože již několikrát jsme měli na těchto zkouškách smůlu a kvůli zranění jsme nemohli nastoupit. No nicméně se nám podařilo dostavit se na nástup a zkoušky začaly i s námi. :-D . Vše plynulo tak jak mělo, až nakonec nás rozhodčí překvapil nemilým úkolem - přiaportovat klidně plovoucí předmět na hladině... vše by bylo normální a v pořádku, kdyby ten předmět nebyla velká sportovní taška s tenisáky a plná vody. Všeho všudy 20 Kg váhy. No nicméně, šli jsme do boje. Tak snad to Buffy přinese. Nic jiného mi nezbývalo než velit APORT a modlit se že se mi cestou neutopí. Z 8 psů to donesli pouze 3 včetně Buffy. V ten moment jsem byla na Buffy hrdá jak nikdy jindy. Bojovala jako lev a nevzdala to a donesla. Takže suma sumárum bez jednoho cviku obdržela Buffy 146 bodů na speciálu (na vodě), a 87 bodů na poslušnosti.

No to bych nebyla já, abych nepokoušela štěstěnu hned druhý den na dalších zkouškách. tentokrát na ZVP 2. Nastupovala jsem s pocitem... no tak si to zkusíme a uvidíme co budeme muset dopilovat. Vůbec jsem si nebyla jistá jestli Buffy přitáhne volně plovoucí člun ze vzdálenosti 50m a natož aby doplavala pro tonoucí osobu. Již po prvním cviku jsem na Buffy viděla, to co jsem u ní na zkouškách ještě nezažila. Když jsem jí koukla do očí úplně z ní sršela energie, žádná nervozita a jako by mi chtěla říci " neboj to zvládnu, jen mi dej ty správné povely". Plny energie a dobré nálady jsme vyrazily vstříc ZVP2. Kromě jednoho cviku, který Buffy odmítla udělat ( aport ztraceného pádla do člunu) splnila vše. A tak jsem odcházely s 161 body za speciálu a 90 body na poslušnosti.

Týden plynul dále a nastal poslední den soustředění. V sobotu 25.7. se konal Bohemia Cup ve vodních pracích. V podstatě jde o výběrový závod na mistrovství světa 2010, které bude pořádat  ČR. Závod se poprvé konal ve 2 kategorií RH-WC a přidružený stupeň RH-WA. Jde o vodní zkoušky, kde WA je začáteční zkouška a WC je nejvyšší stupeň. No a tak jsem s Buffy nelenila a po denním odpočinku jsme nastoupily do kategorie RH-WA. Podařilo se nám složit tuto zkoušku s bodovým ohodnocením 156 speciál/ 36 z (50) dovednost/ 44 z (50) poslušnost a tím i limmit zkoušky RH-WA. V celkovém pořádí 2. místo na výběrovém závodě na MS 2010 v kategorii RH-WA.

Takže celkový součet soustředění:  s Buffy se nám podařilo během 4 dnů složit  3 zkloušky (ZVP1,ZVP2, RH-WA) + 2. místo na výběrovém závodě na MS 2010 v kategorii RH-WA.